Громадська організація Всеукраїнське об'єднання спеціалістів безпеки

Новини 8 листопада 2018 року, в Києві в готелі «Hilton Kyiv» пройшла щорічна конференція з корпоративної безпеки.

Організаторами конференції стали “Асоціація професіоналів корпоративної безпеки України”, “American Chamber of Commerce in Ukraine” – Американська торгова палата в Україні (ACC) та юридична компанія Sayenko Kharenko, за підтримки журналу “Бізнес”.
Як і в минулому році, організація Конференції, запрошені бізнес спікери і модератори були на висоті, доповіді і дискусії були цікаві. Відкрив конференцію Голова правління «Асоціація професіоналів корпоративної безпеки України» Сергій Погрібний.


Зал «Dallas» готелю був заповнений, за оцінками організаторів в конференції взяло участь понад 400 осіб.


Були присутні майже всі члени правління і комітету АПКБУ “Приватної детективної і охоронної діяльності”: Денисенко О.В. (УДС), Лощилін О.Ю. (ВОСБ), Кончаковський О.А. (ПООО), Сидоренко С.М. (УФПБ), Герасименко Ю.В., а також запрошені нами гості: Шаповал В.І. (АППОСУ), Будник С.І. (НПУ), Соло Е. (ПООО).


Особисто мене ні краплі не здивував факт не приходу анонсованих осіб з боку правоохоронних органів Аваков О.Б. (Міністр МВС), Грицак В._ (глава СБУ). Ставлення цих органів і, особливо, МВС (Національна поліція, Служба надзвичайних ситуацій, Міграційна служба …) до бізнесу та їхніх проблем, громадських організаціі не сходять з перших шпальт Інтернет видань і телебачення.
Хоча дивує і недалекоглядність цих керівників – політиків, адже на цю конференцію прийшли бізнес представники, а це роботодавці та свого роду чималий політичний електорат.
Залишається сподіватись, що настане в нашій країні той час, коли чиновники з різних відомств, політики будуть самі напрошуватися на такі заходи, а бізнес асоціації керуватимуть профільними комітетами парламенту.
Спікери, як першої, так і другої дискусій левову частку своїх презентацій, описів, порівнянь і відповідей приділили саме темі своїх відносин з державою і з правоохоронними органами. Хоча заступник голови СБУ Вадим Поярков по-своєму теж прав, ці питання в основному не підвідомчі його службі, а відноситься саме до відомства МВС.


Віталій Антонов – президент і глава наглядової ради «Концерну Галнафтогаз» (ОККО) стурбований зростанням і кількістю нелегальних заправок і бездіяльністю силових структур.


Мохамад Захур – засновник міжнародної групи «ISTIL», навів приклад організації міжнародного тиску на державні органи України в разі неправомірних «наїздів». Але при цьому він підкреслив, що така можливість є далеко не у кожної компанії, не кажучи вже про середній і дрібний бізнес.


Андрій Здесенко – засновник корпорації «Біосфера» вважає, що найскладніше для бізнесменів і підприємців в Україні – це те, що до 50% часу витрачається не на розвиток бізнесу, саморозвиток, а на захист, вирішення питань, створення відносин, тому що такі правила гри в країні.


Загальна думка від спікерів і модераторів:
– Чи віримо ми в можливість захисту нас державою – однозначна відповідь “Ні”.
– Некомпетентність судів, правоохоронних органів – це величезна проблема.
– Майнові та особисті ризики для власників бізнесу в нашій країні тільки посилюються в зв’язку з великою кількістю зброї на руках і агресії в головах.
– У суспільстві накопичилася напруженість, люди хочуть справедливості, а держава не в змозі їх в цьому підтримати;
– Якщо не буде вирішено питання захисту приватної власності, чекати інвестицій не варто.
Додам, що держава не справляється ні з функцією забезпечення внутрішньої безпеки самотужки, ні як державний регулятор цього процесу.І на закінчення – особисто мене, як фахівця з майже 30-ти річним стажем і члена комітету «… охоронну діяльність АПКБУ», трохи здивував анонсований Майстер – Клас від Дмитра Теслі – «Безпека житла». Заочно знав Дмитра як тренера зі спортивної та практичної стрільби. Послухав, записав відео презентації, поспілкувалися з Дмитром особисто, домовилися про «співпрацю» з його фахівцями в питанні «аудиту безпеки житла і приміщень».

Дякую Сергію Погрібному за проведення такого масштабного заходу в непростий для країни час.

 

 

Листопад 15, 2018